Pages

duminică, 30 octombrie 2011

"Fotbal la nivel inalt".Liga a 5-a.

Astazi 30 octombrie,s-a disputat meciul dintre echipele Picior de Munte ca fiind cel mai mare sat din judetul Dambovita si Razvad un sat mai mic dar artagos in privinta duelului partidei de astazi privind arbitri motivandui destul de bine.Meciul incepe destul de prost pentru echipa din Picior de Munte luand gol fff repede in minutul 5,contrar asteptarilor arbitrilor care tot trageau cu gazdele(Razvad).La pauza se termna 3-2 pentru Picior de Munte... se fluiera inceputul reprizei a - 2 -a gazdele atacau in valuri fiind in 14 (+ albitri) reusind sa egaleze la 3,meciul se incinge foarte tare,oaspetii inscriu din nou dar arbitrul nu a fost de acord,pe langa asta mai face cadou inca un gol oaspetilor fluiernd o lovitura libera inexistenta in apropierea portii oaspetilor,..., la scorul de 4-4 mai fiind 5 minute de joc isi intra in rol capitanul echipei oaspete care de altfel acum va vorbeste si inscrie golul victoriei cu o frumoasa lovitura de cap,starnind emotiii foarte mari putinilor suporteri care iau urmat in deplasare..si deasemenea tristetea albitrilor care nu au putut "ciupi" nimic astazi fiind chiar suparati pe echipa gazda:-)